Opis
Celem szkolenia jest przedstawienie i omówienie projektu ustawy z dnia 1 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, nazwanego „Polskim Ładem”. Szkolenie ma za zadanie zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy, z którymi będą musieli zmierzyć się podatnicy od 1 stycznia 2022 r. Uczestnicy uzyskają podstawowe informacje dotyczące zmian w rozliczeniach PIT, CIT i składkach zdrowotnych.
Szkolenie prowadzi Waldemar Szewc, doradca podatkowy, od roku 1992 Właściciel Kancelarii Doradztwa Podatkowego A.F.O. (świadczącej usługi w zakresie prawa podatkowego, usługowego prowadzenia rachunkowości oraz outsourcingu spraw kadrowo-płacowych). Trener biznesu i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem. W roku 2018 obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych rozprawą doktorską, pt. “Coaching jako instrument kreowania wiedzy w kancelariach doradztwa podatkowego”. Realizuje szkolenia z zakresu polityki podatkowej, przedsiębiorczości, zarządzania, prawa podatkowego, finansów metodą treningu i coachingu zespołowego.
Autor licznych publikacji m.in. dotyczących problematyki podatków, rachunkowości, zarządzania finansami i zarządzania kancelarią doradztwa podatkowego (w tym 10 publikacji książkowych, 22 referaty, ponad 50 artykułów). Współautor pierwszego w Polsce podręcznika z zakresu przedsiębiorczości pt.: „Zarządzanie małą firmą”.
Agenda
Podczas szkolenia zostaną przedstawione m.in. następujące zagadnienia:
1. Zaprezentowane zostanie porównanie rozliczeń podatków przed i po zmianach zarówno dla pracowników jak i przedsiębiorców na przykładach różnych branż.
2. Zmiany dla przedsiębiorców dotyczące składki zdrowotnej.
3. Zmiany dla pracowników (podwyższenie kwoty wolnej od podatku, podwyższenie drugiego progu podatkowego, ulga dla pracowników oraz przedsiębiorców, tzw. ulga dla „klasy średniej”).4. Zmiany dla przedsiębiorców – różne rozwiązania:
- zmiany w uldze B+R, możliwość jednoczesnego korzystania z ulgi IP-BOX i B+R,
- wprowadzenie ulgi dla podatników wspierających działalność sportową, kulturalną oraz szkolnictwo wyższe i naukę,
- ulga na robotyzację,
- zmiany w rozliczaniu CIT estońskiego,
- zmiany przy wykupie samochodów z leasingu,
- zmiany w amortyzacji (spółki nieruchomościowe, lokale i budynki mieszkalne, wartość rynkowa jako podstawa amortyzacji w niektórych przypadkach),
- zmiany w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych (nowe stawki, likwidacja karty podatkowej, itp.),
– „JPK” w podatku CIT i PIT – przesyłanie ksiąg i ewidencji,
- ulga konsolidacyjna,
- minimalny CIT.
5. Zmiany w rozliczeniach prywatnych – PIT:
– zmiany w rozliczeniach z małżonkiem,
- zmiany w uldze na dzieci,
- zmiany w uldze rehabilitacyjnej,
- zmiany w opodatkowaniu najmu prywatnego.
Rejestracja
https://dig.sorga.pl/rekrutacja?r=Szkolenia