Szkolenie

Warsztaty bezpieczeństwa osobistego dla kobiet

09.10.2024
11:00 - 14:30
bezpłatne
Wrocław
ul. Świdnicka 39

Opis

Zapraszamy na warsztaty bezpieczeństwa osobistego, które odbędą się 9 października w godzinach od 11:00 do 14:30 w sali konferencyjnej DIG.

Spotkanie przeznaczone jest dla kobiet, dlatego zapraszamy Panie w każdym wieku.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY dla Pań z firm członkowskich DIG.

Osoby spoza izby pokrywają koszt udziału: 599 zł brutto.

Szczegóły

Bezpieczeństwo osobiste jest dla nas jedną z najważniejszych wartości. A jednak, uświadamiamy to sobie najczęściej dopiero wtedy, gdy staniemy twarzą w twarz z realnym, poważnym zagrożeniem i nie wiedząc co zrobić, stajemy się ofiarą agresji. I choć Polska jest relatywnie bezpiecznym krajem, to jednak każdego dnia czytamy o pobiciach, rabunkach, gwałtach dokonywanych w przestrzeni publicznej. Atak może zdarzyć się każdemu z nas, wszędzie: na ulicy, w parku, przejściu podziemnym, galerii handlowej, autobusie, garażu czy w pubie. I zawsze będzie dla nas zaskoczeniem, bo gdyby miał nim nie być, to byśmy niebezpieczeństwa uniknęli.

Aby podjąć racjonalną decyzję, czy warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo, nie należy odwoływać się tylko do statystyk, które mogą prowadzić do wniosku, że szansa, że akurat mnie coś złego się przydarzy jest mała. Trzeba w tej analizie wziąć też pod uwagę to, jakie mogą być skutki napaści na mnie. Jeśli tylko stracę pieniądze, dokumenty i telefon, to mogę mówić o szczęściu. Ale co, jeśli zostanę dotkliwie pobity, będę miał złamany nos, wybite zęby, zostanę zgwałcona? Odwołanie się do porzekadła ‘mądry Polak po szkodzie’ nie pomaga. Bądźmy mądrzy przed szkodą, a więc sprawmy, by szkody nie było, albo miała ograniczone skutki.

Niezwykle pomocnym w świadomym zadbaniu o swoje bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej jest system samoobrony krav maga.

Prowadzący warsztat od 20 lat zajmuje się, teoretycznie i praktycznie – ćwicząc krav maga – zagadnieniami bezpieczeństwa osobistego w miejscach publicznych. Rozumie i naucza, że fizyczne umiejętności samoobrony mają olbrzymie znaczenie, ale pierwotnym narzędziem obrony jest mózg; ciało jest narzędziem wtórnym. W prowadzonych warsztatach skupia się na rozwoju inteligencji społecznej i umiejętności asertywnego rozwiązywania konfliktów. Pokazuje, że punktem wyjścia dla uniknięcia zagrożeń w przestrzeni publicznej jest właściwy mindset. Uczy, jak zminimalizować szanse stania się ofiarą konfliktu ulicznego, jaka jest typologia agresorów, jak oszacować prawdopodobieństwo ataku, czym jest stres i jak go opanować oraz co robić, gdy fizyczna konfrontacja jest nieunikniona.

Przygotowane dla Państwa warsztaty są pomyślane dla każdej kobiety, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Korzyści z udziału w warsztatach wychodzą daleko poza poprawę bezpieczeństwa osobistego. Umiejętność szybkiego dokonania trafnej analizy sytuacji, zdolność podjęcia decyzji, która będzie chronić własny interes i determinacja w realizacji tego celu, zwiększenie poziomu pewności siebie i zaufania do swych umiejętności, to cechy, które każdemu przydadzą się nie tyko w sytuacji obrony własnego bezpieczeństwa, ale także w pracy i życiu prywatnym.

 

Agenda

 

Część pierwsza

  1. Bezpieczeństwo osobiste – czym jest, czyli o czym będziemy mówić, a o czym nie.
  2. Bezpieczeństwo osobiste – dlaczego nie dbamy o nie tak, jak na to zasługuje            i dlaczego znajomość statystyki jest cenna, ale bywa zgubna?
  3. Zespół Stresu Pourazowego, czyli jak naprawdę wygląda atak uliczny.
  4. Kiedy mają miejsce wszystkie ataki uliczne i dlaczego właśnie wtedy?
  5. Krav maga i jej trzy złote zasady.

 

Część druga

 

  1. Jak nie stać się ofiarą ataku ulicznego?
  • Wiktymologia, czyli o sytuacyjnych i osobowościowych uwarunkowaniach bycia ofiarą.
  • Racjonalność, która bywa pułapką, strach, który jest darem, czyli co łączy Gavina de Beckera z profesorem Robertem Zajoncem.
  • Słowa maja znaczenie. Zasada wzajemności, czyli o używaniu słów ‘proszę’, ‘dziękuję’, ‘ przepraszam’.
  • Agresja a asertywność.
  1. Co się w nas dzieje, gdy jesteśmy zaatakowani?
  2. F albo F albo F – trzy możliwe reakcje na zagrożenie.
  3. Negocjacje z agresorem.

 

Część trzecia

 

  1. Typologia sprawców i co z niej wynika dla naszego zachowania w sytuacji zagrożenia.
  2. Narzędzia obrony przed atakiem, czyli co działa, a co daje ułudę bezpieczeństwa.
  3. Co jest najważniejsze w walce z agresorem: szybkość, siła, technika … czy może coś innego?
  4. O obronie koniecznej i przekroczeniu jej granic – dylematy prawne i moralne.

 

Każda z 3 części potrwa około 60 minut. Pomiędzy pierwszą i drugą oraz drugą i trzecią częścią będzie 5-minutowa przerwa. Omawianie powyższych tematów będzie przeplatane nauką fizycznych podstaw samoobrony. Uczestnicy powinni mieć wygodny, luźny strój, może być sportowy i miękkie buty na płaskim obcasie.

 

Warsztaty poprowadzi dla nas Pan Paweł P. Mlicki, który wykształcenie psychologiczne i pedagogiczne zdobył na Uniwersytecie Warszawskim a  doktorat w zakresie nauk społecznych obronił na Uniwersytecie w Utrechcie. Był wykładowcą polskich i zagranicznych uczelni oraz doradcą instytucji europejskich oraz publicznych w Holandii i krajach Europy Środkowej. Przez wiele lat pracował w policji holenderskiej i holenderskim Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie zajmował się międzynarodową współpracą w zwalczaniu ciężkiej, zorganizowanej przestępczości. Jest mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Warszawie, członkiem Centrum Mediacji Lewiatan i Międzynarodowego Centrum Mediacji. Od 20 lat zajmuje się, teoretycznie i praktycznie – ćwicząc krav maga – zagadnieniami bezpieczeństwa osobistego w miejscach publicznych.

Rejestracja

UWAGA: Zapraszamy maksymalnie 3 osoby z jednej firmy. Ze względu na warsztatowy charakter spotkania prosimy o ubranie luźnego stroju sportowego oraz miękkie buty na płaskim obcasie.

Rejestracja na warsztat: https://dig.sorga.pl/rekrutacja?r=Szkolenia&Szkolenie=46

Serdecznie zapraszamy

Dołącz do Dig, to proste!

Wysyłasz
formularz

Analizujemy
Twoje zgłoszenie

Korzystasz
z benefitów