Opis
Dla kogo jest szkolenie
Dla przedsiębiorców, którzy:
- borykają się z przejściowymi lub długofalowymi problemami finansowymi;
- posiadają kontrahentów/klientów/partnerów mierzących się podobnymi problemami;
- ich dłużnicy są objęci postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym – a przedsiębiorcy nie wiedzą jakie prawa i obowiązki im przysługują w tych postępowaniach;
- zastanawiają się czy warto otworzyć w stosunku do nich restrukturyzację;
- chcieliby poznać różnice między upadłością, restrukturyzacją, a likwidacją.
Szczegóły
Dlaczego warto wziąć udział.
Niepewność w systemie podatkowym wprowadzona przez „Polski Ład”, stale rosnące ceny gazu, prądu i paliw, podniesienie stóp procentowych, kryzys wywołany wojną na Ukrainie i próba dźwignięcia się po ostatnich obostrzeniach wprowadzonych z uwagi na COVID-19 to widmo, z którym w ostatnich miesiącach przyszło się zmierzyć większości polskich przedsiębiorców. Wielu z nich, już teraz rozkłada bezradnie ręce i z braku perspektyw zamyka działalność gospodarczą, bo powstające zatory płatnicze zaciskają pętlę zadłużenia coraz mocniej na ich szyi. Problem dostrzegł ustawodawca, który umożliwił zaczerpnięcie oddechu świeżego powietrza, a w konsekwencji całkowicie pozbyć się krępującej pętli, nowelizując przepisy prawa restrukturyzacyjnego i wprowadzając mechanizmy, które pomagają osiągnąć ten cel.
Szkolenie dedykowane dla przedsiębiorców, którzy będą mogli poznać aspekty wdrożenia restrukturyzacji do swojego przedsiębiorstwa. Z drugiej strony, to ich klienci czy kontrahenci przechodzą przez ten etap, a przedsiębiorca nie wie w jaki sposób odzyskać swoje wierzytelności i jak zachować się w restrukturyzacji czy upadłości. Praktyczne przykłady i przeprowadzone na ścieżce zawodowej rozwiązania prelegenta przybliżą wszystkie te zagadnienia.
Co otrzymają uczestniczy.
Kompleksową wiedzę na temat restrukturyzacji i upadłości, przedstawioną w dostępny, obrazowy i przyswajalny sposób oraz dedykowane rozwiązania do rozwiązania problemów prawno-ekonomicznych z którymi mierzą się (lub dopiero będą) od czasów pandemii.
Możliwość nawiązania współpracy z licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym.
Agenda
- Prawo restrukturyzacyjne; zagadnienia ogólne.
- Co daje dłużnikowi wszczęcie restrukturyzacji – czy otwarcie postępowania jest rozwiązaniem na wszystkie bolączki?
- Jak wierzyciel powinien się zachować po otwarciu restrukturyzacji swojego klienta?
- Co to jest Krajowy Rejestr Zadłużonych, jak z niego korzystać?
- Prawo upadłościowe; zagadnienia ogólne.
- Czy przedsiębiorca może ogłosić upadłość konsumencką?
- Prawa i obowiązki upadłego i wierzyciela w postępowaniu upadłościowym.
- Różnica między upadłością, likwidacją, a restrukturyzacją. Które postępowanie wybrać?
- Case study – przykłady i powstałem problemy podczas przeprowadzonych postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych.
- Pytania i odpowiedzi.
Rejestracja
Osoby zainteresowane spotkaniem online prosimy o potwierdzenie swojego udziału w tej wersji szkolenia pod adresem mailowym: jck@dig.wroc.pl z podaniem imienia, nazwiska i nazwy firmy
OSOBY zainteresowane szkoleniem w wersji stacjonarnej, prosimy o rejestrację przez formularz.