270px-Flag_of_Nevada.svg
Zaproszenie na rozmowy B2B z przedsiębiorcami z Nevady (USA)

W dniach 14-21 kwietnia odbędzie się Misja Gospodarcza Amerykańskiego Stanu Nevada do Polski. Misja jest kontynuacją wizyty przedstawicieli Biura Gubernatora ds. Rozwoju Gospodarczego Stanu Nevada (Nevada Governor’s Office of Economic Development) do Warszawy, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Lublina, Poznania i Rzeszowa w lutym br. Grupę przedstawicieli firm z Nevady stanowić będą producenci systemów wodnych, energii odnawialnej, sektora IT (roboty, oprogramowanie), suplementów diety, sektorów lotniczego oraz budowlanego. Dolnośląskie firmy zainteresowane nawiązaniem współpracy prosimy o zgłaszanie się do Dolnośląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera spółki DAWG.

Lista firm i instytucji, które wezmą udział w misji.

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM OBSŁUGI INWESTORA I EKSPORTERA SPÓŁKI DAWG:
tel. + 48 71 794 54 46
tel. + 48 71 343 42 36
tel. + 48 71 343 42 34
e-mail: coie@dawg.pl

Stan Nevada to centrum innowacyjności, ze światowej klasy ośrodkami i parkami technologicznymi, których przykładem jest Tahoe-Reno Industrial Center (RTIC), gdzie między innymi Tesla, na powierzchni 68 tys. hektarów zlokalizowała swoją gigantyczną -największą na świecie – fabrykę baterii. Nevada Jest liderem w takich sektorach jak lotnictwo (w tym bezzałogowe „drony”) czy nowoczesne technologie produkcji. Stan Nevada to także światowa stolica targów. Co roku gości ponad 22 tysiące wydarzeń handlowych (Consumer Electronic Show, SEMA Show, ASD Las Vegas), odwiedzanych przez sześć milionów uczestników ze wszystkich stron Świata.
Nevada cieszy się coraz większym zainteresowaniem polskich firm, które właśnie tam decydują się otworzyć swoje przedstawicielstwo w USA. Sprzyjają temu m.in. niezwykle dogodne warunki otwierania i prowadzenia działalności gospodarczej, znacznie bardziej konkurencyjne niż w innych amerykańskich stanach. Nevada dźwiga się po kryzysie jaki dotknął USA w 2008 roku. Obecnie gospodarka Nevady rośnie w tempie 2,5% rocznie, a PKB wynosi 125 mld dolarów.

ZAPRASZAMY!