Bez tytułu kongres
Zaproszenie na Kongres dolnośląskich firm rodzinnych, Wrocław 6 marca 2018

Polskie przedsiębiorstwa rodzinne to nie tylko duże i powszechnie znane firmy, których nazwy wywodzą się od nazwisk właścicieli. To również tysiące firm sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, których działalność ma znaczący wpływ na gospodarkę. Niezależnie od wielkości i branży, firmy rodzinne stoją przed podobnymi wyzwaniami. Odpowiedzią na nie będzie dolnośląski Kongres Firm Rodzinnych.

Pierwszy dolnośląski Kongres Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju” odbędzie się 6 marca 2018 r. we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki. Dolnośląska Izba Gospodarcza jest współorganizatorem Kongresu.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni są przedstawiciele firm rodzinnych, którzy przygotowują się do sukcesji, szukają inspiracji w zarządzaniu przedsiębiorstwem lub są zainteresowani networkingiem i wymianą doświadczeń.

Podczas kongresu odbędą się cztery tematyczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli firm rodzinnych. Każdy panel poświęcony zostanie odrębnej tematyce – sukcesji, zatrudnieniu i podnoszeni innowacyjności. Ponadto w panelu otwierającym swoimi doświadczeniami podzielą się goście specjalni, reprezentujący znane polskie firmy rodzinne. Uczestnicy kongresu będą również mogli wziąć udział w warsztatach tematycznych i sesji networkingowej.

Tematem przykuwającym obecnie najwięcej uwagi w firmach rodzinnych, któremu poświęcony będzie jeden z paneli, jest sukcesja i zmiana pokoleniowa. – Ze względów historycznych istnienie i ciągłość sukcesji w firmach rodzinnych z Dolnego Śląska przedstawia się inaczej niż w Małopolsce czy Wielkopolsce, gdzie możemy obserwować działalność wielopokoleniowych przedsiębiorstw. Wiele dolnośląskich firm powstało w latach 90. W demografii przyjmuje się, że zmiana pokoleniowa następuje co 25 lat. Mając to na uwadze jesteśmy obecnie w momencie, w którym firmy rodzinne mierzą się z tematem sukcesji, który nie zawsze jest chętnie podejmowany przez młode pokolenie, co wymaga zaplanowania ciągłości firmy i rozproszenia akcjonariatu – powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Sebastian, Prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

Wstęp na Kongres jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

PROGRAM I REJESTRACJA

ZAPRASZAMY !

1200x628_2