baner-na-strone-bez-tla-600x200-1
Bieg Uniwersytetu Medycznego 2018

Bieg Uniwersytetu Medycznego to cykliczna impreza sportowa skierowana do wszystkich biegaczy, niezależnie od reprezentowanego poziomu, statusu zawodowego czy wieku. Biegają u nas lekarze, studenci, nauczyciele akademiccy, profesorowie, rektorzy czy żołnierze, od drugiej edycji – również dzieci.

Do startu co roku przystępuje około 1000 zawodników oraz 150 dzieci. Bieg już na stałe wpisał się w obraz imprez sportowych miasta, a dotychczasowe edycje zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem.

Rozgrzewkę przed biegiem prowadzi Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski z Pekinu 2008, a komentuje najlepszy polski spiker biegowy Roman Toboła, który prowadzi największe imprezy biegowe w całej Polsce.

W miasteczku biegowym odbywają się akcje promujące zdrowie i akcje profilaktyczne. Zwracamy uwagę na rolę zdrowego trybu życia, regularnych badań profilaktycznych oraz świadomości pozytywnego wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie i jakość życia. Do udziału w biegu zgłaszają się środowiska pacjentów po przeszczepie, osób leczonych z powodu raka czy też kobiet po usunięciu piersi, którzy pomimo swoich chorób aktywnie uprawiają sport.

Ważną akcją towarzyszącą biegowi skierowaną na dzieci została akcja „Uruchamiamy dzieciaki”. W jej ramach przeprowadziliśmy cykl wykładów dla nauczycieli, testy Coopera w kilkudziesięciu wrocławskich szkołach i zebraliśmy ponad 6 tys. ankiet, dotyczących sposobów spędzania czasu przez dzieci, ich odżywiania czy przebytych chorób. Finał akcji odbył się na Stadionie Olimpijskim. W przyszłorocznym cyklu planujemy podobne działania nie tylko we Wrocławiu, ale też w całym województwie dolnośląskim.

W ramach naszej inicjatywy sportowej organizujemy zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. W zeszłym roku przeprowadziliśmy akcję „Pomóż Darii usłyszeć”, dzięki czemu udało się nam zgromadzić fundusze na zakup implantu słuchowego dla nastoletniej Darii cierpiącej na niedosłuch.

Więcej informacji i zapisy na stronie: https://www.bieg.umed.wroc.pl