f2305234252f1f3f05855f4ba827a38d
SZKOLENIE: Jak podnieść efektywność w biznesie przez trening nawyków i silnej woli

Dolnośląska Izba Gospodarcza wraz z Siłownią Mentalną Mental Gym zapraszają Państwa na szkolenie pt:” Jak podnieść efektywność w biznesie przez trening nawyków i silnej woli”, które odbędzie się 8 listopada b.r. w godz. 9.00 -15.00 w siedzibie Dolnośląskiej Izby Gospodarczej.

 Silna wola daje ludziom energię i determinację do przezwyciężania trudności, jakie pojawiają się na drodze do celu, a te pojawiają się zawsze. To umiejętność pozwalająca pokonać stres czy wątpliwości, które nie pozwalają skoncentrować się na priorytetach, znacząco obniżają efektywność i najczęściej wystarczają do tego, żeby porzucić dążenie do biznesowych celów. Dotyczy to wszystkich: przedsiębiorców, menedżerów i pracowników.

 Według badań najważniejsze przyczyny trudności w osiąganiu celów to brak silnej woli (samodyscypliny) oraz skutecznych nawyków. Szybko się zniechęcamy, zapał okazuje się słomiany, pierwsze trudności traktujemy jako świetną wymówkę do tego, aby zaniechać wysiłku. Problemem nie jest motywacja, która pomaga nam zacząć zmianę, wdrażanie nowych pomysłów, ale brak skutecznych nawyków, które pomagają w tej zmianie wytrwać. Budując nawyk konsekwentnego działania, samodyscypliny w dążeniu do celu, budujemy mistrzowską zdolność, dającą istotną przewagę w biznesie.

Wytrenowana silna wola gwarantuje dobre wyniki w życiu i biznesie, a można ją doskonalić dzięki konkretnym strategiom poznawczym. Często nie mamy świadomości, że siła woli jest jak mięsień, a więc nieużywana zanika, a ćwiczona pomaga nam kształtować nawyki i skutecznie osiągać nasze cele.

Na szkoleniu:

poznasz przejrzyste strategie rozwijania zdolności samodyscypliny (silnej woli)

dowiesz się, jakie nawyki najbardziej obniżają, a jakie podwyższają Twoją skuteczność i na jakich warto się skoncentrować

zaczniesz kształcić siłę koncentracji na priorytetach i konsekwencję w działaniu poprzez eliminowanie zewnętrznych dystrakcji i przeszkadzających myśli

otrzymasz konkretne ćwiczenia wzmacniające silną wolę

poznasz działanie pętli nawyku i dowiesz się, jak zmieniać nawyki na bardziej efektywne

dowiesz się, jak uzupełniać rezerwy siły woli, kiedy pojawiają się wymówki, zniechęcenie, brak energii, „lenistwo” i pierwsze przeszkody

poznasz strategie wyjścia z błędnego koła wiecznych postanowień i nauczysz się, jak pokonać odkładanie działania na „jutro”

Korzyści:

Menedżerowie, przedsiębiorcy, pracownicy, którzy posiadają silną wolę:

Szybciej i z lepszymi rezultatami osiągają zamierzone cele, nie odkładają działań na później licząc, że sprawy same się rozwiążą. Działają skuteczniej.

Są bardziej zaangażowani, gdyż widzą, że ich działanie przynosi efekty.

Łatwiej radzą sobie z trudnymi sytuacjami i przeszkodami, budują udane relacje z klientami, pracownikami.

Dużo trafniej oceniają własne możliwości, mają większe poczucie kontroli i siły, są z siebie dumni, mają większą pewność siebie.

Łatwiej radzą sobie z niepowodzeniami, a dzięki wytrwałości mają upór, nie poddają się i osiągają to, co zamierzali.

Szkolenie poprowadzą: Małgorzata Henke i Katarzyna Ujek: autorki programów treningowych Mental Gym, trenerki i certyfikowane adeptki szkół coachingowych, specjalizujące się w podnoszeniu efektywności w myśleniu i działaniu oraz kształtowaniu zdrowych nawyków. Prowadzą Mental Gym – Siłownię Mentalną, udowadniając, że tak jak zmieniamy i rzeźbimy naszą sylwetkę na siłowni, tak samo możemy zmienić nasz mózg – wytrenować go. Działają na rzecz promocji zdrowego stylu życia oraz kształtowania dobrych nawyków , bo to od codziennych nawyków zależy zdrowie psychiczne i fizyczne. Więcej informacji www.mentalgym.pl

 

WAŻNE: zgłoszenie udziału w szkoleniu tylko poprzez link: https://silawoli.evenea.pl

Serdecznie zapraszamy